Skočite na sadržaj

• Prijavite se preko Facebook Prijavite se preko Twitter Prijavite se preko Windows Live Log In with Google      Prijavite se »   
  • Registrujte se SADA!

Fotografija
* * * * - 3 Glasovi

FBI krenuo u ofanzivu na online poker

• Please log in to reply
147 replies to this topic

#16 Demjan

Demjan

Novajlija

• Members
  • 8 Članci:
  • 0 thanks
  • Joined 07-april 11

Postavio 16 april 2011 - 10:20

slazem se!!!
  • 0

#17 banebane

banebane

Maniac!

• Members
  • 865 Članci:
  • 203 thanks
  • Joined 14-februar 10

Postavio 16 april 2011 - 10:22

Zasto skidate novac? ... Nemate brige, citajte sta pise: ''Please be assured player balances are safe. There is no cause for concern. For all customers outside the US it is business as usual.''

Znaci samo opusteno.
Ovo je dobra stvar za evropljane koji igraju na PokerStars/FullTilt zato sto su vecina Amerikanaca regulari. Ja mislim da ce biti 2x lakse bez Amerikanaca, ali videcemo. :)
U svakom slucaju je ovo dobro za nas, jer postoji sansa da se online poker legalizuje u Americi. Onda ce Americki fishevi moci lako da uplate novac i bice kao u 2005 :).

ma vazi kako da ne:) bojim se da ce ove dve kompanije da odu pod led,koliko sam cuo bilo je nekih isplata na starsima sinoc na moneybookers do nekih 10-11 sati uvece na tiltu nikako.
  • 0

#18 mikica

mikica

Maniac!

• Members
  • 653 Članci:
  • 44 thanks
  • Joined 04-juli 09

Postavio 16 april 2011 - 11:39

pa da obama trazi jebene 3 milijarde

Ovaj članak je uredio Rounder: 16 april 2011 - 12:35
uklonjene rasisticki obojene izjave

• 0

#19 vita

vita

Shark!

• V.I.P.
  • 454 Članci:
  • 3 thanks
  • Joined 02-april 07
  • LocationVancouver, Canada

Postavio 16 april 2011 - 11:50

Ovo je neverovatno....ne mogu jos da verujem sta se desava...
Postoji velika sansa da ovo uniste i FT i PS...jer ako nista bar ce americki igraci da
odmah krenu da skidaju pare..a kad svi krenu ima da bude loodilo jer nece imati pare za sve
pa mogu i da puknu...tako je bilo za absolute poker...neki su ostali kratki za pola miliona...

ja sam sa partyja skinuo pare :D sto je sigurno sigurno je :D
  • 0
The next best thing to gambling and winning is gambling and losing

#20 Ronin3333

Ronin3333

Maniac!

• Asistent
  • 3313 Članci:
  • 751 thanks
  • Joined 02-decembar 09

Postavio 16 april 2011 - 11:51

http://www.pokersrbija.com/vesti/Crni-Petak-Za-Americke-Pokerase-FBI-U-Akciji!_id502

Iliti, trenutna blokada igrackih naloga se odnosi samo na igrace iz USA. U optuznici su navodne malverzacije i utaja $3 milijarde...

Uostalom, PokerStars se vec sprema na udruzivanje sa jednom kompanijom tamo, tako da ce i americkim igracima brzo biti reseno stanje. Zar mislite da bi se iko odrekao igranja pokera i profita tek tako?
  • 0

Igraj na najvećoj poker sobi na internetu! Poker Stars - 600$ bonus za sve nove igrače!

#21 MagicMilos

MagicMilos

Rock

• Members
  • 98 Članci:
  • 2 thanks
  • Joined 05-februar 08
  • LocationDorcol

Postavio 16 april 2011 - 12:49

Na partyju ne igraju Ameri tako da to sto si skinuo pare sa njih je kao da si skinuo pare sa Poker Dukata :D

Jel moze neko da se nakachi na Tilt? Meni prvo pishe new software available to update, a potom could not donwload update, please try again?
  • 0
"May all your cards be live and your pots be monsterous" Mike Sexton

#22 Rounder

Rounder

Maniac!

• SuperMod
  • 4770 Članci:
  • 2233 thanks
  • Joined 29-mart 08
  • LocationBeograd

Postavio 16 april 2011 - 12:50

Ovo je neverovatno....ne mogu jos da verujem sta se desava...
Postoji velika sansa da ovo uniste i FT i PS...jer ako nista bar ce americki igraci da
odmah krenu da skidaju pare..a kad svi krenu ima da bude loodilo jer nece imati pare za sve
pa mogu i da puknu...tako je bilo za absolute poker...neki su ostali kratki za pola miliona...

Party je bezbedan, provereno. Kao i bilo koji sajt koji je 2006 odlucio da vise ne prima amerikance. Ovo je upereno protiv onih koji su odlucili da poslujuju sa americkim drzavljanima uprkos Legislation Act-u koji je onomad donet i koji automatski daje FBI-u i DoJ-u jurisdikciju nad slucajem po medjunarodnom pravu.

Sto se tice para igraca: Poker Stars (i valjda i Full Tilt) posluju po modelu "segregated funds" sto prakticno znaci da se pare igraca cuvaju na posebnim racunima koji su fizicki odvojeni od poslovnih racuna gde se prikuplja rake i koji se koriste za operativne troskove: reklame, zarade, troskovi odrzavanja i drugo. Time se obezbedjuje da u bilo kom trenutku ako bi hipoteticki 100% musterija zatrazilo withdraw mogli bi bez problema biti isplaceni u kratkom roku. ALI, kao sto sam pomenuo gore racuni su im blokirani ... pominje se nekih 75 bankovnih racuna u 15 drzava, izmedju ostalih i na Filipinima za koji poznavaoci kazu da je najvazniji jer najveci deo payment processing-a ide preko njih. Nije problem sto oni nemaju pare ili ne zele da isplate igrace nego sto su im bankovni racuni blokirani. Do daljnjeg. A mi evropljani i ostali ne-amerikanci nismo meta nego kolateralna steta.
  • 0

#23 banebane

banebane

Maniac!

• Members
  • 865 Članci:
  • 203 thanks
  • Joined 14-februar 10

Postavio 16 april 2011 - 12:59

http://www.pokersrbija.com/vesti/Crni-Petak-Za-Americke-Pokerase-FBI-U-Akciji!_id502

Iliti, trenutna blokada igrackih naloga se odnosi samo na igrace iz USA. U optuznici su navodne malverzacije i utaja $3 milijarde...

Uostalom, PokerStars se vec sprema na udruzivanje sa jednom kompanijom tamo, tako da ce i americkim igracima brzo biti reseno stanje. Zar mislite da bi se iko odrekao igranja pokera i profita tek tako?

naravno da ne zele da se odreknu profita,veliko pitanje je KO ce da uzme taj profit,upravo zato se i ovo desilo koliko vidim pokerstars i fulltilt ga nece uzimati.Veliki problem je ako su racuni blokirani je taj da ce prvo americka vlada uzeti onoliko koliko im treba a koliko vidim zaprecena kazna je 3 milijarde $ pa tek onda svi ostali.Ovo prakticno znaci da ce americka vlada bukvalno ukrasti depozite igraca sirom sveta.
  • 0

#24 banebane

banebane

Maniac!

• Members
  • 865 Članci:
  • 203 thanks
  • Joined 14-februar 10

Postavio 16 april 2011 - 13:06

ja otkazao isplatu i vratio pare na nalog ko mu jebe m***r da se ja guzim i svaki cas proveravam jel leglo,ako ce isplacuju isplacivace ako nece moz da se jebamo.
  • 0

#25 buchanrsfc

buchanrsfc

Fish?

• Members
  • 21 Članci:
  • 10 thanks
  • Joined 14-juli 10
  • LocationNis

Postavio 16 april 2011 - 13:20

Ovaj članak je uredio buchanrsfc: 16 april 2011 - 13:20

• 1

Zahvalili se 4 Članovi:
pactko , dejan7bg , peki10 , Zex K

#26 kolacar

kolacar

Bomb

• Members
  • 198 Članci:
  • 52 thanks
  • Joined 21-juni 10

Postavio 16 april 2011 - 13:32

Drug mi kaze da su mu odobrili isplatu sa FT na Visa karticu pre desetak minuta.
  • 0

#27 banebane

banebane

Maniac!

• Members
  • 865 Članci:
  • 203 thanks
  • Joined 14-februar 10

Postavio 16 april 2011 - 13:52

Drug mi kaze da su mu odobrili isplatu sa FT na Visa karticu pre desetak minuta.

Jel su njemu LEGLE pare na karticu to je bitno to sto su mu odobrili odobravaju svima koji nisu nesto muvali ili slicno,da li su mu isplatili je drugo pitanje.

jeste odobrili su i menei isplatu na moneybookers jutros pa je otkazali,isto tako mi je drugi nalog bio pending ceo dan pa sam ga povukao.
  • 0

#28 banebane

banebane

Maniac!

• Members
  • 865 Članci:
  • 203 thanks
  • Joined 14-februar 10

Postavio 16 april 2011 - 16:25

Hello Branko,

Thank you for your email. We appreciate your concern.

PokerStars is owned and operated by a legal entity licensed and located in the Isle Of Man (a crown dependency of the United Kingdom) and we pride ourselves in abiding by all relevant laws and regulations. The current situation about which you have inquired only impacts US Players.

PokerStars will continue to offer its services to all other jurisdictions. As we are not a law firm, it is difficult for us to advise our customers as to the legal situation in every jurisdiction, however the recent change is not targeted in any way at your jurisdiction.

Most importantly, rest assured your funds are safe with PokerStars. We will keep all of our players up-to-date with any future developments.

Regarding your cashout query, I have reviewed your account and can confirm that your cashout has already been approved and should appear in your Moneybookers account shortly.

If you have any other questions, please let us know.

Regards,

Renata
PokerStars Support Team
  • 0

#29 pactko

pactko

Maniac!

• Administrators
  • 2283 Članci:
  • 250 thanks
  • Joined 18-septembar 06
  • LocationBelgrade/SERBIA

Postavio 16 april 2011 - 17:13

Rado bih sada porazgovarao sa ovima sa FullTilta o njihovoj "Zero Tolerance Policy for Fraud and Collusion" (moze se pronaci ovde http://www.fulltiltp...sion_policy.php), ali shalu na stranu...

S jedne strane, svaka chast tuziocu/ima na sakupljenim informacijama i hrabrosti da optuznicu (u prilogu) podigne protiv "monster companies" - giganata online gaming industrije. Mada, ne izbijaju mi iz glave rechi jednog od kongresmena, (mislim iz Nju Jorka, nemojte me drzati za rech), koji je tokom cele druge polovine 2010 godine jasno i glasno davao do znanja da ce (parafraziram) "...FullTilt ce po novom internet gambling zakonu dobiti licencu za rad na teritoriji SAD samo preko mene mrtvog...". Mozda se takvim njegovim izjavama moglo i nazreti ono shto se desahava danas.

Sada ce se verovatno raspredati priche o tome da li je ovo pripremanje terena za ulazak odredjenih kompanija na najvece i najrazvijenije online gambling trzishte, koje je te velichine da mu ni 3 kompanije iz optuznice nisu odolele u prethodnih 5 godina i na svaki nachin trazile reshenje za pristup istom. Ili je pak, PartyPoker odigrao najpametnije "zrtvujuci" jednog od svoja 3 osnivacha, Indijca zanimljivog prezimena - Dikshit, sa prebivalishtem na Gibraltaru, koji se josh 2008. izjasnio krivim za krshenje "Federal Wire Act"-a, tako ostavivshi mogucnost preostaloj dvojici osnivacha (Russell DeLeon i Ruth Parasol DeLeon - koji nisu ni pomenuti u optuznici???) da odrze kompaniju i, shto je danas prilichno realno, dobiju licencu za rad na trzishtu SAD onda kada tender za istu bude raspisan (ochekuje se tokom ove 2011 godine).

No, koga to josh zanima? Nas zanima: "Di su nashi novci?!"

Ja sam uveren da su moji tu. Na svom PokerStars nalogu imam (nimalo zanemarljiva) sredstva i prilichno sam siguran da necu imati problem da do njih dodjem. Dok sam jutros uz kafu chitao vesti o "Crnom Petku za Online Poker", prva pomisao mi je cak bila da je sada pravi momenat za uzimanje para uznemirenim igrachima koji idu na sve ili nishta jer "ionako nece videti svoje pare" i zbog njih ce danas, sutra, ovih dana igra na PS postati (ne)ochekivano "loose", za razliku od onoga na shta smo navikli.

Da li je moguce suprotno i da nikada necemo videti svoj novac? Pa moguce je, naravno - a shta danas nije moguce?

Ali, nekoliko je strana u ovom "sukobu" titana. A ni jednoj od njih trenutno nikako ne odgovara apsolutno gubljenje poverenja igracha. Naime, PS, kao ni FT (za AB/UB ne bih smeo da to kazem - nikada mi nisu delovali kao ozbiljna kompanija iako po brojevima to jesu), nece tako lako dozvoliti da im se imperija srushi u jednom danu - makar to bio i "Crni petak". I ucinice sve da svoju poziciju zadrze uz odredjene (shto je moguce manje) gubitke.

S druge strane, tuzioc sigurno zna da vlada SAD ima nameru da uskoro ponudi svoje online gambling trzishtu kompanijama na javnom tenderu i naravno da ce joj primarni cilj biti da ovih 7 miliona registrovanih igracha iz SAD na 3 pomenuta site-a dobije svoj novac i "prebaci ga" tamo gde ce i oni sami imati profit - od kompanija koje ce raditi sa zvanichnom licencom SAD.

Pre sve ovo deluje kao "naplata potrazivanja" za prethodni period (2006-2010). 95% ovakvih sluchajeva u Americi se zavrshava "nagodbom" tuzilashtva sa optuzenima.

Cega cemo biti svedoci - videcemo. Kroz poker se oslanjam na statistiku pa sam je primenio i ovde i po mojim prorachunima - novac mi je statistichki/procentualno vishe siguran nego nesiguran. Niti sam zatrazio withdrawal, niti planiram. Planiram da nastavim da igram (skoro) kao da se nishta ne deshava.

To je stav koji sam zauzeo i ne zelim da ikome bude vodilja shta mu je chiniti - u prevodu na srpski: ogradjujem se. Samo iznosim svoje vidjenje.

Dodati fajl(ovi)

• 0

Zahvalili se 4 Članovi:
Aca , Neshone , Zeromaker , kokanidja

#30 Damir Uzi

Damir Uzi

Novajlija

• Members
  • 1 Članci:
  • 1 thanks
  • Joined 04-decembar 10

Postavio 16 april 2011 - 17:44