Skočite na sadržaj

• Prijavite se preko Facebook Prijavite se preko Twitter Prijavite se preko Windows Live Log In with Google      Prijavite se »   
  • Registrujte se SADA!

Fotografija
* * * * - 3 Glasovi

Država zabranjuje pristup određenim site-ovima?

• Please log in to reply
185 replies to this topic

#1 Zex K

Zex K

Maniac!

• Members
  • 1924 Članci:
  • 383 thanks
  • Joined 04-juli 10
  • LocationBeograd

Postavio 10 februar 2012 - 23:00

Na netu je odjeknula vest da su drzavni organi danas zatrazili od provajdera da onemoguce pristup sajtovima koji nemaju licencu za rad na prostoru Srbije.
Postoji spisak sajtova koji su prvi na redu, ali ocekuje se da ce se spisak prosirivati:

https://p.twimg.com/...i_QCEAED_ug.jpg

https://p.twimg.com/...r5pCEAAFXbf.jpg

Mozda je pametno podici pare sa ovih sajtova na MB i sacekati da vidimo sta ce biti, procenite sami.

Ako neko ima vise informacija neka nam prosledi, posto ova informacija nije jos uvek potvrdjena.

Dodati fajl(ovi)

• 0

Zahvalili se 4 Članovi:
Laza , Rounder , gabygal , kolacar

#2 kolacar

kolacar

Bomb

• Members
  • 198 Članci:
  • 52 thanks
  • Joined 21-juni 10

Postavio 11 februar 2012 - 00:35

Jasno je da je njihova namera da se zabrane iskljucivo betting sajtovi(nema Poker stars, a ima Partybets, npr.), ali me to ne cini ni malo spokojnim.
  • 0

#3 banebane

banebane

Maniac!

• Members
  • 865 Članci:
  • 203 thanks
  • Joined 14-februar 10

Postavio 11 februar 2012 - 00:48

pazi kad je tu i fulltilt
  • 0

#4 mikica

mikica

Maniac!

• Members
  • 653 Članci:
  • 44 thanks
  • Joined 04-juli 09

Postavio 11 februar 2012 - 00:52

lepo bash lepo zatvaraju zelezaru u smederevu 5k ljudi ce ostati bez posl a jos toliko indirektno i sad jos ovo ko zna mozda zaista padne selidba pokeras iz srbije prem srpskoj i crnoj gori
  • 0

#5 nestor82

nestor82

Maniac!

• V.I.P.
  • 958 Članci:
  • 720 thanks
  • Joined 18-juni 11

Postavio 11 februar 2012 - 00:55

Jasno je da je njihova namera da se zabrane iskljucivo betting sajtovi(nema Poker stars, a ima Partybets, npr.), ali me to ne cini ni malo spokojnim.

Upravo tako. Spisak ce se azurirati mesecno pa nam ostaje da kao majmuni cekamo da vidimo ko je sledeci. Ma ovo je bre da covek popizdi. Vecina nas ovde uzme neku sicu na pokeru, za nase uslove i vise nego dovoljno, neki tako dopunjuju kucni budzet, neki su se zbog pokera spasli da ne moraju da rade kod nekog od drzavnih tajkuna za 20.000 meseno od jutra do sutra i da ih pri tom ponizavaju. Pocrkali svi odreda dabogda...
  • 1

MOZDA ...SU ALIENS-I PRAVILI OVAJ RNG!

#6 novomatik

novomatik

Bonus cleared!

• Members
  • 62 Članci:
  • 5 thanks
  • Joined 29-juni 11

Postavio 11 februar 2012 - 01:50

Jeli moguce da mi ortak otvori nalog napolju a ja da igram odavde?
  • 0

#7 nellle

nellle

Maniac!

• Members
  • 1293 Članci:
  • 417 thanks
  • Joined 16-novembar 10

Postavio 11 februar 2012 - 01:57

pa ako provajder zabrani pristup sobi,kakve veze ima gde ce ti nalog biti napravljen?
  • 0
I have enough money to live confortably for the rest of my life,if I die next tuesday..."

#8 novomatik

novomatik

Bonus cleared!

• Members
  • 62 Članci:
  • 5 thanks
  • Joined 29-juni 11

Postavio 11 februar 2012 - 02:23

Ne znam, znaci moram fizicki da budem van ove j....... drzave?
  • 0

#9 kolacar

kolacar

Bomb

• Members
  • 198 Članci:
  • 52 thanks
  • Joined 21-juni 10

Postavio 11 februar 2012 - 02:47

pa ako provajder zabrani pristup sobi,kakve veze ima gde ce ti nalog biti napravljen?

Ovo je meni najbitnije! Ako imam nalog i skinio sam sobu (poker client), sto bi mi smetalo ako je sajt blokiran? Mislim da i update ne ide preko sajta. Ispravite me ako gresim.
  • 0

#10 MiroslavR

MiroslavR

Shark!

• Members
  • 218 Članci:
  • 48 thanks
  • Joined 08-maj 10

Postavio 11 februar 2012 - 08:55

Postoje poker sobe koje preko weba vrse uplatu, isplatu, aktiviranje bonusa itd.
Primer za ovo je: bwin, Lock Poker, 888 ...
  • 0

#11 Rounder

Rounder

Maniac!

• SuperMod
  • 4770 Članci:
  • 2233 thanks
  • Joined 29-mart 08
  • LocationBeograd

Postavio 11 februar 2012 - 12:11

Iako je jasno da su primarna meta kladionicarski sajtovi (gde se realno obrce 100x vise para) ovo nazalost kaci i nas. Iskreno, ocekivao sam da ovo moze da se desi ali nisam ocekivao da ce to stvarno i da se desi i da ce samoproklamovana "demokratska" vlast da se spusti na nivo Komunisticke partije Narodne Republike Kine. Internet cenzura u 2012? WOW, JUST WOW! Ovo ni Milosevic nije radio kada je imao apsolutnu vlast. Ali kao sto ni kineze njihova internet cenzura nije sprecila, tako nece ni nas. Postoje nacini da se zaobidje blokada, jos ne znam precizno kako ali cu saznati.
  • 0

#12 XIIIApost0L

XIIIApost0L

Novajlija

• Members
  • 9 Članci:
  • 0 thanks
  • Joined 06-februar 12

Postavio 11 februar 2012 - 12:21

http://en.wikipedia.org/wiki/Ultrasurf    ja cu probati preko ovog programa koristio sam ga na faxu kad su nam blokirali facebook ,njega koriste kinezi za surfovanje moze da posluzi   

Ovaj članak je uredio XIIIApost0L: 11 februar 2012 - 12:22

• 0

#13 peki10

peki10

Maniac!

• Members
  • 1094 Članci:
  • 464 thanks
  • Joined 30-januar 11

Postavio 11 februar 2012 - 12:32

U Sloveniji je zabranjeno. Ali i dalje se lako klade na sledeci nacin:

citat:
=============
..ima i kod nas iste blokade godinu dana i taj zakon ali u večini su blokirani samo najpoznatiji kladioničarski sajtovi poput bwin,betathome itd....onda ak imaš blokadu do stranice onda samo utipkaš url broj sajta stranice,jer svaka stranica ga ima i normalno bez problema se kladiš dalje....a ovo nađeš ovdje
http://www.onlineboo.../bookmakers.txt

nemojte ,da pravite paniku za sad,ali ikad kreće dogovor država ACTA taj se može vrlo brzo proširit i na kladionice...ali za sad momentalo bez panike momci

===================

p.s....to ti je ovako ,ja normalno ne možem,da dostupam do npr. www.expekt.com.....onda ukucam gore broj 91.200.196.9 i normalno dođem na expekt sajt....a brojke za sve kladionice su gore na linku

==========================

samo su neke kladionice skidale neke promocijske bonuse za nas iz Slovenije...sve ostalo je isto,i kladionicama je u interesu,da se što više ljudi kod njih kladi jer se njima u velikoj večini stvara profit...normalno isplate dalje kod moneybookersa ili kartice

=====================
  • 0
A pair of balls beats everything.

#14 steve hitzic

steve hitzic

Maniac!

• V.I.P.
  • 1272 Članci:
  • 331 thanks
  • Joined 27-juni 10

Postavio 11 februar 2012 - 12:55

Tehnicki i tehnoloski svi ti nametnuti nam problemi su resivi, ali za mene je najveci problem sto nase aktivnosti podvode i dalje pod krivicnu odgovornost i na tome u javnosti temelji sliku o nama i o onome sto mi radimo, a sve to posmatram i ne cinim nista da to promenim nego se sklanjam od onih koji nikom od nas nisu ni do clanaka po svim ljudskim i intelektualnim karakteristikama
  • 1
copy-paste je najveci izum u istoriji covecanstva

#15 stevanix

stevanix

Maniac!

• Members
  • 768 Članci:
  • 105 thanks
  • Joined 29-novembar 10

Postavio 11 februar 2012 - 12:56

da svaka interner adresa ima IP adresu kao i poker srbija, unosom ip adrese u browser ulazite na site a ip adresu mozete da dobijete na 15 nacina :D jedan od njih je pingovanje iz "Run" ili preko whois mreze .. programa , vezano za to postoji vise nacina da se ide na kladionicarske sajtove van nase drzave . Kao sto steve kaze ti problemi su resivi jedino ostaje pitanje skidanja novca i krivicne odgovornosti.

ACTA (nesto kao SOPA i PIPA u US ) nije namenjena suzbijanju kladionica tako da ce tesko da se prosiri i na to , bar za sad nema nekih naznaka...

Sta reci koju poruku poslati - lutrija ocigledno planira "monopol" nad internet kladjenjem i pokerom a sadasnje prilike u svetu joj idu na ruku

Ovaj članak je uredio stevanix: 11 februar 2012 - 13:00

• 0