Skočite na sadržaj

• Prijavite se preko Facebook Prijavite se preko Twitter Prijavite se preko Windows Live Log In with Google      Prijavite se »   
  • Registrujte se SADA!

Fotografija
* * * * - 3 Glasovi

Država zabranjuje pristup određenim site-ovima?

• Please log in to reply
185 replies to this topic

#31 kolacar

kolacar

Bomb

• Members
  • 198 Članci:
  • 52 thanks
  • Joined 21-juni 10

Postavio 11 februar 2012 - 20:42

Pazi ono za Belgiju sto stoji u clanku,po tome ni jedan drugi sajt osim navedena tri ne bi radio a ja naprimer igram i na bossu i na ongame! I cini mi se da jedina stvar koju drzava garanuuje(za pare koje uzima od licenci) je novac igraca uz naplatu poreza na dobit(na godisnjem nivou)....

Dakle iskljucuje se mogucnost bilo cega 'crnog'(petka,novca itd)+ ti sajtovi dobijaju .be domen! A sobe su jos u obavezi da odrzavaju zive dogadjaje(turnire) u zemlji...

A da li mozes da igras na sajtovima koji nisu dobili licence? Citao sam negde da su 888 i Chili ili Titan aplicirali, ali su odbijeni.
  • 0

#32 arsabg1

arsabg1

Maniac!

• Members
  • 1077 Članci:
  • 380 thanks
  • Joined 08-juli 10

Postavio 12 februar 2012 - 01:33

Pa to i kazem boss(opoker) i ongame(holywoodpoker) na njima sada igram i nema problema nikakvih....
  • 0

Keep calm and bluff on!!!

#33 Ronin3333

Ronin3333

Maniac!

• Asistent
  • 3313 Članci:
  • 751 thanks
  • Joined 02-decembar 09

Postavio 12 februar 2012 - 01:43

"... реакција је била искључиво огорчење и "thumbs down", а таква је атмосфера у свим круговима наше покер сцене.
У кратком разговору са виђенијим српским покер играчима чули смо и њихове коментаре и мишљења по питању овакве одлуке..."

Реакције И Мишљења Српске Покер Сцене На Могући Потез Државе

• 0

Igraj na najvećoj poker sobi na internetu! Poker Stars - 600$ bonus za sve nove igrače!

Zahvalili se 1 Član:
Zex K

#34 kolacar

kolacar

Bomb

• Members
  • 198 Članci:
  • 52 thanks
  • Joined 21-juni 10

Postavio 12 februar 2012 - 10:55

U danasnjem Blicu, u okviru rubrike Drustvo, mozete da procitate tekst koji se bavi ovom problematikom. It's official!!!
  • 0

#35 Stankelion

Stankelion

Maniac!

• V.I.P.
  • 2505 Članci:
  • 1492 thanks
  • Joined 16-juni 10
  • LocationBelgrade

Postavio 12 februar 2012 - 11:10

U danasnjem Blicu, u okviru rubrike Drustvo, mozete da procitate tekst koji se bavi ovom problematikom. It's official!!!

Na sajtu nema nista, predpostavljam da ti onda mislis na stampano izdanje?
  • 0
Everyone got his own destiny, not everyone makes the choice to follow it.

#36 kolacar

kolacar

Bomb

• Members
  • 198 Članci:
  • 52 thanks
  • Joined 21-juni 10

Postavio 12 februar 2012 - 11:12

Na sajtu nema nista, predpostavljam da ti onda mislis na stampano izdanje?

Da, tako je bilo i proslog puta. Bilo bi dobro da neko okaci sliku teksta.
  • 0

Zahvalili se 1 Član:
Stankelion

#37 Zex K

Zex K

Maniac!

• Members
  • 1924 Članci:
  • 383 thanks
  • Joined 04-juli 10
  • LocationBeograd

Postavio 12 februar 2012 - 12:09

Na nasu zalost, ovim clankom u blicu smo dobili i zvanicnu potvrdu vesti koju smo saznali u petak.

Postavljena slika
  • 0

Zahvalili se 2 Članovi:
Rounder , kolacar

#38 pokerskafaca

pokerskafaca

Bomb

• Members
  • 107 Članci:
  • 3 thanks
  • Joined 28-septembar 08

Postavio 12 februar 2012 - 13:45

Reagovao PPS :)
http://twitter.com/piratskapartija
  • 0

Zahvalili se 1 Član:
Ronin3333

#39 Ronin3333

Ronin3333

Maniac!

• Asistent
  • 3313 Članci:
  • 751 thanks
  • Joined 02-decembar 09

Postavio 12 februar 2012 - 14:10

Procitala sam clanak i ne vidim nista zvanicno ni konacno da se sprovodi u delo. Taj ponedeljak, kao i ostalo receno je samo pretpostavka i zelja nekih kako bi oni hteli da bude.
Lepo pise da je potrebna sudska odluka da bi provajderi postupili po trazenom, ako to i ucine.
Ne vidim ni prostor ni potrebu za neku paniku i strah, cak je i u clanku navedeno da se vrlo lako moze tehnicki zaobici ovakva zabrana.

Sve u svemu, samo mozemo da potvrdimo ko bi imao najvise koristi od sprovodjenja ovakve akcije, a to smo vec znali...
  • 0

Igraj na najvećoj poker sobi na internetu! Poker Stars - 600$ bonus za sve nove igrače!

Zahvalili se 1 Član:
Zex K

#40 Rounder

Rounder

Maniac!

• SuperMod
  • 4770 Članci:
  • 2233 thanks
  • Joined 29-mart 08
  • LocationBeograd

Postavio 12 februar 2012 - 14:41

Da, a i ohrabrujuca je reakcija internet provajdera. Mada mislim da ce ovo izgurati do kraja. A Demokratska stranka (ciji sam nekada davno bio simpatizer) ce ostati upamcena kao prva vlast koja je uvela internet cenzuru. Gospodo Tadicu i Cvetkovicu primite moje cestitke na obezbedjenom mestu u istoriji Republike Srbije. Da kojim slucajem zivite u Narodnoj Republici Kini siguran sam da bi dobili i orden

Spoiler

Ne mogu nas spreciti na kraju krajeva. Mene nece zaustaviti.

<---- And I'm officially an outlaw
  • 2

Zahvalili se 4 Članovi:
rademar , nellle , Micke , Zex K

#41 endurobane

endurobane

Novajlija

• Members
  • 6 Članci:
  • 0 thanks
  • Joined 10-januar 12

Postavio 12 februar 2012 - 16:12

Mene nece zaustaviti.

Mene hoce.
Kada ova odluka zvanicno stupi na snagu (a budite sigurni da ce se to desiti) ja cu se povuci iz online pokera. Bile su to lepe 3 godine za mene ali sada protiv tvrdog zakona ne idem. Poslednja stvar koja mi treba u zivotu je da mi SAJ-ovci upadaju u 4AM u kucu i odvode me kao nekog narko bosa. Upamtite dobro, njima ce sada trebati primer, neko zrtveno jagnje za udarni dnevnik u 19:30 da bi zastrasili sve ostale.
Po meni poker nije vredan svega toga. Zivot je isuvise kratak da bi ga proveo u mracnoj sobi igrajuci na kompu TH na 6 stolova i drhteci od straha da sutrasnji dan mogu docekati u Padinskoj Skeli.

Mozda neko i voli da bude outlaw, ja sigurno ne jer svaki outlaw pre ili kasnije padne.

Ovaj članak je uredio endurobane: 12 februar 2012 - 16:15

• 0

#42 kolacar

kolacar

Bomb

• Members
  • 198 Članci:
  • 52 thanks
  • Joined 21-juni 10

Postavio 12 februar 2012 - 16:29

Mene hoce.
Kada ova odluka zvanicno stupi na snagu (a budite sigurni da ce se to desiti) ja cu se povuci iz online pokera. Bile su to lepe 3 godine za mene ali sada protiv tvrdog zakona ne idem. Poslednja stvar koja mi treba u zivotu je da mi SAJ-ovci upadaju u 4AM u kucu i odvode me kao nekog narko bosa. Upamtite dobro, njima ce sada trebati primer, neko zrtveno jagnje za udarni dnevnik u 19:30 da bi zastrasili sve ostale.
Po meni poker nije vredan svega toga. Zivot je isuvise kratak da bi ga proveo u mracnoj sobi igrajuci na kompu TH na 6 stolova i drhteci od straha da sutrasnji dan mogu docekati u Padinskoj Skeli.

Mozda neko i voli da bude outlaw, ja sigurno ne jer svaki outlaw pre ili kasnije padne.

Najinteresantije je da igrace niko i ne spominje, tako da nisam siguran zasto Rounder za sebe misli da ce biti outlaw.
Na udaru su, na osnovu ovog teksta kladionice(gembling cities) i ne vidim na koji nacin bi se ovaj problem mogao resiti legalnim putem obzirom na visoke limite naseg zakona. Mislim da se ni Starsima ne isplati da godisnje daju 90k evra na ime naknade.
  • 0

#43 Zex K

Zex K

Maniac!

• Members
  • 1924 Članci:
  • 383 thanks
  • Joined 04-juli 10
  • LocationBeograd

Postavio 12 februar 2012 - 16:36

@enudurobane
Koliko sam ja upoznat (ispravi me ako gresim) novim zakonom se ne predvidja kaznjavanje fizickih lica, tako da ne znam sto se ti bojis Padinske skele.
Ni u drugim drzavama nije sigurno bilo hapsenja pojedinaca sto su igrali internet poker, lol.
Ne uzbudjujte se, jedino sto ce drzava da radi je da pokusava da nam onemoguci pristup tim sajtovima, ima mnogo nacina za to, kao ovo obracanje provajderima da izvrse blokadu domena, ali kao sto vidite provajderi to verovatno nece uraditi bez odluke suda, pa mogu da se obrate tim sajtovima da blokiraju mogucnost registracije igraca iz Srbije itd...
Ali ko nadje nacina da zaobidje ove blokade ne verujem da ce biti kaznjen, iznesite takav neki slucaj iz bilo koje druge zemlje, ja mislim da ga nije bilo, tako endurbane tvoja reakcija je preterana.
  • 0

#44 endurobane

endurobane

Novajlija

• Members
  • 6 Članci:
  • 0 thanks
  • Joined 10-januar 12

Postavio 12 februar 2012 - 16:40

OK nisam se ja dobro izrazio.
Ne plasim se ja Padinjaka zato sto cu igrati online poker vec zato sto necu moci dokazati poreklo novcanih sredstava a tu postoji dosta tacaka po kojima nas mogu krivicno goniti.
I nemojte mi samo reci "Pa kad ides preko Moneybookersa onda je sve u redu" jer to je prica za malu decu (da ne kazem budale). I novcu sa Moneybookersa se vrlo lako moze utvrditi poreklo samo kad se malo dublje istrazi.

Ovaj članak je uredio endurobane: 12 februar 2012 - 16:47

• 0

#45 peki10

peki10

Maniac!

• Members
  • 1094 Članci:
  • 464 thanks
  • Joined 30-januar 11

Postavio 12 februar 2012 - 16:48

Ovaj zakon ima zadatak da igrace koji se klade online natera da se klade kod mocarta i ostalih domacih jajara. Samo ce pokusati da blokiraju te online kladionice, ali vrlo je lako i dalje se kladiti sto cu i ja raditi.

Pokerasi mislim da nece imati probleme u skorije vreme, tako da nema razloga za brigu. Ja sam prvo povukao kes sa bet365 i sa pinnaclea ali sam sad vratio deo para jer nakon razgovora sa ljudima iz Slovenije, ovo se lako obilazi a sigurno je nasa vlada jos manje sposobna od njihove...

PS moneybookers sigurno nece da da nasoj policiji bilo kakve podatke o poreklu novca.

Ovaj članak je uredio peki10: 12 februar 2012 - 16:49

• 0
A pair of balls beats everything.