Skočite na sadržaj

• Prijavite se preko Facebook Prijavite se preko Twitter Prijavite se preko Windows Live Log In with Google      Prijavite se »   
  • Registrujte se SADA!

Fotografija
- - - - -

Pot odds ... kako?

• Please log in to reply
33 replies to this topic

#1 HanSolo

HanSolo

Bonus cleared!

• Members
  • 62 Članci:
  • 5 thanks
  • Joined 31-januar 16
  • LocationNis

Postavio 31 januar 2016 - 22:14

Citam na netu objasnjenja i razumem poentu, al mi nije jasna jedna stvar. Evo recimo jedan primer: 

- Our opponent has bet $20 into an $80 pot making it $100.

- This means we have to call $20 to stand a chance of winning $100.

- This makes our odds $100:$20 which works out to equal 5:1 pot odds.

• There are 5 cards in this hand that we know, our 2 holecards and the 3 cards on the flop.
  • This leaves us with 47 cards in the deck that we do not know.
  • Out of those 47, there are 9 cards that will make our flush and 38 that will not.
  • If we put this into a ratio it gives us 38:9, or roughly 4:1.
  •  
  • E sad, kako mozemo da znamo da je 9 outova u decku? sta ako su samo 3 recimo ili 6, onda se menjaju sanse. Posle 5 meseci aktivne igre i ucenja nisam bio siguran u najosnovniju stvar - Da li se foldovane karte vracaju u deck i mesaju sa ostalim kartama pa opet dele na turnu i riveru??? Ako je tako onda ima smisla, ako nije onda je cela prica o izracunavanju verovatnoca besmislena. 

Ovaj članak je uredio HanSolo: 31 januar 2016 - 22:16

• 0

#2 armadilloXXL

armadilloXXL

Bomb

• Members
  • 157 Članci:
  • 34 thanks
  • Joined 05-decembar 12
  • LocationKragujevac

Postavio 01 februar 2016 - 17:57

Foldovane karte se ne vraćaju u špil, ali to nije ni bitno za računanje verovatnoće, izuzev ako na neki način možeš da saznaš koje su. Ako pretpostavimo da ne možeš :), računa se kao da su sve u špilu.

• 0

#3 HanSolo

HanSolo

Bonus cleared!

• Members
  • 62 Članci:
  • 5 thanks
  • Joined 31-januar 16
  • LocationNis

Postavio 04 februar 2016 - 11:50

Ali sta ako recimo mi racunamo verovatnocu na osnovu 9 outova za flush i ispadne 4:1, a zapravo u spilu ima 3 outova, mi to ne znamo i pot odds su 5:1, a card odds oko 12:1, znaci potpuno nepouzdano.

• 0

#4 nestor82

nestor82

Maniac!

• V.I.P.
  • 958 Članci:
  • 720 thanks
  • Joined 18-juni 11

Postavio 04 februar 2016 - 14:43

Karte se ne vracaju u spil pa pnovo mesaju sve za turn i river. Nacin racunanja pot odssa sam u startu prihvatio kao takav, nikad mi nije palo na pamet da preispitujem samu teoriju.

Pretpostavka je da su nam svi out-i zivi zato sto ne znamo da li neki od nasih out-a foldovan pa da mozemo sigurno da ga eliminisemo. A kad postavis stvari na nacin na koji si ti, mozes da imas manje ali i vece pot odsse. Cekas flush, znas da imas svih 9 out-a, pa bi onda umesto 9 od 47 na flopu, mogao da racunas da nam protivnik nista ne blokira pa eliminises njegove dve karte, pa znas da  medju osam karata koje su fodlovane pre flopa nije bilo tvojih out-a, sto znaci da bi sigurno mogao da eliminises jos 10 karata i drugacije racunao odsse koji bi sad bili znatno bolji.

Nemoj uopste da se bavis time, prihvati kao i svi ostali nacin racunanja i igraj.

• 0

MOZDA ...SU ALIENS-I PRAVILI OVAJ RNG!

#5 h34dhunt3r

h34dhunt3r

Bomb

• Members
  • 186 Članci:
  • 28 thanks
  • Joined 14-septembar 10

Postavio 04 februar 2016 - 14:57

Druze prosto kao pasulj. Ti znas samo za karte koje vidis, znaci tvoje 2 i 3-5 na talonu. Sve ostalo racunas kao oute. Znaci za flush draw imas 9 karata uvek da ti dodje ako cekas boju na flopu, 13 minus tvoje 2, minus 2 na flopu = 9. Isto tako i za skalu i za sve ostalo. 

Tvoje razmisljanje je u osnovi dosta da ne kazem glupo ali plitko, jer kada bi tako razmisljao, npr, recimo dobijes 66 preflopa. I sad ces ti da vagas da li su te ostale dve sestice vec podeljene ili su ostale u spilu. I onda ako su podeljene bacas, a ako su u splilu, igras, cekas set. TI TO NE ZNAS. Fora u pokeru je da je to igra nedovrsene informacije. Svaka karta koju ne vidis se racuna kao da je dalje u igri. Naravno, tu jedino mozes da uracunas jos karte koje mislis da protivnik ima, razlicite kombinacije itd..

• 0

#6 HanSolo

HanSolo

Bonus cleared!

• Members
  • 62 Članci:
  • 5 thanks
  • Joined 31-januar 16
  • LocationNis

Postavio 04 februar 2016 - 18:38

Sve je jasno, ali to je potpuno nepouzdano, ako imamo flush draw, u svakoj igri moze da bude svih 9 outova u spilu a moze da bude i 0.

Nesigurno je oslanjati se na to. Najcesce nije 9 outova, nego manje. To sto mi ne mozemo da znamo da li je 9 outova ili 3, samo pogorsava.

Ako racunamo da li se isplati call koristeci ovu metodu izracunavanja verovatnoca, najcesce gresimo..

• 0

#7 zxenox

zxenox

Novajlija

• Members
  • 5 Članci:
  • 1 thanks
  • Joined 26-januar 16

Postavio 04 februar 2016 - 21:56

Pa ti onda nemoj igrati poker. Toliko.

• 0

Zahvalili se 1 Član:
Zeromaker

#8 HanSolo

HanSolo

Bonus cleared!

• Members
  • 62 Članci:
  • 5 thanks
  • Joined 31-januar 16
  • LocationNis

Postavio 05 februar 2016 - 12:02

Dobro, poslusacu tvoj savet :D

• 0

#9 zxenox

zxenox

Novajlija

• Members
  • 5 Članci:
  • 1 thanks
  • Joined 26-januar 16

Postavio 05 februar 2016 - 16:52

Salim se ja malo, ne zameri. Ako ti se ne svidja ovako racunanje odds-a ti ga nemoj koristiti. Ako krenes da razmisljas da li protivnik ima jedan(ili dva) od outova koji tebi trebaju samo ces uci u jos vecu nedoumicu. Sto bi rekao Negraneu : "Trust your first instinct."

• 0

#10 HanSolo

HanSolo

Bonus cleared!

• Members
  • 62 Članci:
  • 5 thanks
  • Joined 31-januar 16
  • LocationNis

Postavio 05 februar 2016 - 19:10

Salim se ja malo, ne zameri. Ako ti se ne svidja ovako racunanje odds-a ti ga nemoj koristiti. Ako krenes da razmisljas da li protivnik ima jedan(ili dva) od outova koji tebi trebaju samo ces uci u jos vecu nedoumicu. Sto bi rekao Negraneu : "Trust your first instinct."

Ma nije stvar u tome dal se meni svidja ili ne, nepouzdano je, jer ne znamo koliko je outova. A jedan out manje utice na odds, a kamoli 2 ili 3 sto je najcesce slucaj u full ring.. mozda sam jos fish al mislim da nije potrebno toliko se baviti izracunavanjem verovatnoca, tj. da ne treba bazirati odluku na tome i ocekivati veliki uspeh :D

• 0

#11 h34dhunt3r

h34dhunt3r

Bomb

• Members
  • 186 Članci:
  • 28 thanks
  • Joined 14-septembar 10

Postavio 05 februar 2016 - 20:27

Pokusavam da nadjem neke lepe reci, ali moram da kazem ovo, ti si decko neverovatan. Znaci gluplji thread nije se u zivotu pojavio ni na jednom forumu na svetu. I jos mu objasni 5 ljudi i on opet tera svoje. 

Stvarno ne znam sta ocekujes, ok, provalio si igru, zajebao si sve igrace na svetu, svi su debili sto tako izracunavaju oddse i oute, gasi trening sajtove, zatvaraj sobe, rodio se novi Phil Ivey.

Sve je u pokeru verovatnoca, koju odredjujes na osnovu svojih karata i rangea protivnika.

SVAKA KARTA KOJU NE VIDIMO JE I DALJE U SPILU. AKO NAM ODGOVARA, ONA JE NAS OUT. MI NE ZNAMO DA LI JE VEC PODELJENA ILI NIJE, TO JE NEPOZNATO I ZATO JE MI JE BROJIMO KAO NAS OUT. OUT OUT OUT OUT. KAO STO NE ZNAMO STA NAS PROTIVNIK IMA, DA LI CE DA FOLDUJE, PLATI ILI REJZUJE, TAKO NE ZNAMO NI DA LI SU KARTE PODELJENE VEC ILI NE. ZATO IH RACUNAMO KAO OUTE. SANSE.

To je formula za odredjivanje outa, prihvati je jednostavno. Toliko od mene. 

P.S. Skini Pokerstrategy equlab pa ces provaliti malo lakse kako i sta funkcionise. 

• -1

#12 HanSolo

HanSolo

Bonus cleared!

• Members
  • 62 Članci:
  • 5 thanks
  • Joined 31-januar 16
  • LocationNis

Postavio 05 februar 2016 - 21:07

Pokusavam da nadjem neke lepe reci, ali moram da kazem ovo, ti si decko neverovatan. Znaci gluplji thread nije se u zivotu pojavio ni na jednom forumu na svetu. I jos mu objasni 5 ljudi i on opet tera svoje. 

Stvarno ne znam sta ocekujes, ok, provalio si igru, zajebao si sve igrace na svetu, svi su debili sto tako izracunavaju oddse i oute, gasi trening sajtove, zatvaraj sobe, rodio se novi Phil Ivey.

Sve je u pokeru verovatnoca, koju odredjujes na osnovu svojih karata i rangea protivnika.

SVAKA KARTA KOJU NE VIDIMO JE I DALJE U SPILU. AKO NAM ODGOVARA, ONA JE NAS OUT. MI NE ZNAMO DA LI JE VEC PODELJENA ILI NIJE, TO JE NEPOZNATO I ZATO JE MI JE BROJIMO KAO NAS OUT. OUT OUT OUT OUT. KAO STO NE ZNAMO STA NAS PROTIVNIK IMA, DA LI CE DA FOLDUJE, PLATI ILI REJZUJE, TAKO NE ZNAMO NI DA LI SU KARTE PODELJENE VEC ILI NE. ZATO IH RACUNAMO KAO OUTE. SANSE.

To je formula za odredjivanje outa, prihvati je jednostavno. Toliko od mene. 

P.S. Skini Pokerstrategy equlab pa ces provaliti malo lakse kako i sta funkcionise. 

Nije svaka karta koju ne vidimo i dalje u spilu, u tome je stvar. Mi ne znamo nista, mi pretpostavljamo (a ne bi trebalo) zbog toga nista nije sigurno, pogotovu card odds. Aj razmisli?

Ajde molim te mi odgovori KAKO cinjenica da nista ne znamo sigurno (sto i sam kazes), da ne znamo da li su STVARNO 9 outa u decku ili 2, kako ide u prilog izracunavanju pot i card oddsa na taj nacin? Moras da shvatis da u decku moze da bude 2 outa, a da mi to ne znamo. TO JE SUSTINA, radi sta hoces ali pre nego sto izvredjas razmisli i daj argumente. Briga me sto bilo ko to radi kad je logicno da nije sigurno, cak ni blizu sigurno.

I usput da te pitam, nije vezano sa temu, da li ti stize izvod deviznog racuna na kucnu adresu ili na email?

Ovaj članak je uredio HanSolo: 05 februar 2016 - 21:15

• 0

#13 h34dhunt3r

h34dhunt3r

Bomb

• Members
  • 186 Članci:
  • 28 thanks
  • Joined 14-septembar 10

Postavio 05 februar 2016 - 21:18

Prvo ti meni odgovori na jedno pitanje? Kako uvek rejzujes sa AA, a ne znamo da li ce neki protivnik imati 73 i platiti i uzeti nam ceo stek sa flopovanom skalom? Sto to radis? Mozda su ostali kecevi vec podeljeni, a 456 izlazi odmah na flopu? To je tvoga logika!

Pot oddsi!!! Kako? Pa znas kako? Ako imamo 9 outa za flush draw. Sto je do rivera 9x4=36%. Ako na duze staze budemo ubacivali novac profitabilno u tim situacijama mi cemo biti winning igraci. Ako imamo flush draw a treba da damo 500 da vidimo 1000, mi gubimo, bilo da su sve karte u boji podeljene ili su sve i dalje u spilu. Prosta i jednostavna matematika. Ne vredjam te nego ne mogu da verujem da neko toliko zmuri na nesto sto je prosto i jednostavno. 

• 0

#14 HanSolo

HanSolo

Bonus cleared!

• Members
  • 62 Članci:
  • 5 thanks
  • Joined 31-januar 16
  • LocationNis

Postavio 05 februar 2016 - 21:37

Prvo ti meni odgovori na jedno pitanje? Kako uvek rejzujes sa AA, a ne znamo da li ce neki protivnik imati 73 i platiti i uzeti nam ceo stek sa flopovanom skalom? Sto to radis? Mozda su ostali kecevi vec podeljeni, a 456 izlazi odmah na flopu? To je tvoga logika!

Pot oddsi!!! Kako? Pa znas kako? Ako imamo 9 outa za flush draw. Sto je do rivera 9x4=36%. Ako na duze staze budemo ubacivali novac profitabilno u tim situacijama mi cemo biti winning igraci. Ako imamo flush draw a treba da damo 500 da vidimo 1000, mi gubimo, bilo da su sve karte u boji podeljene ili su sve i dalje u spilu. Prosta i jednostavna matematika. Ne vredjam te nego ne mogu da verujem da neko toliko zmuri na nesto sto je prosto i jednostavno. 

Rejzujem AA jer statistika i logika govori da je najjaca ruka i pre i posle flopa u vecini slucajeva. Ali dobro, samo mi kazi molim te za izvod za devizni racun pls .. mozda sam glup za ovo. 

• 0

#15 h34dhunt3r

h34dhunt3r

Bomb

• Members
  • 186 Članci:
  • 28 thanks
  • Joined 14-septembar 10

Postavio 05 februar 2016 - 22:14

Ne vredi. Srecno

• 0